Насловна / Mystic Realm / Астрологија

Астрологија

Пет најголеми астролошки митови за љубовта

astroloski-mitovi-za-ljubovta

Прв мит: Компатибилност на знаковите Секоја натална карта е всушност мапа на небото па во карактерот е вклучено се она што се врти околу Сонцето (кое што преставува основен хороскопски знак). Сите тие единствени комбинации на енергија или уништуваат нешто ...

Повеќе »

Толкување на соновите: Бои

dreaming

Толкување на соновите: Бои Боите во соништата најчесто се израз на емотивна состојба. При толкување на боите во соништата треба да ги земете во предвид личните и посебните врски на луѓето со боите. Сепак еве неколку универзални значења за боите ...

Повеќе »

Вежбајте според хороскопот

veybanje-horoskop

Вежбајте според хороскопот На водените знаци им одговараат вежби во вода, на воздушните воздух во грбот, огнените знакови треба да се загреваат повеќе, додека на земјените, спортот на отворено. Доколку сакате да се ослободите од вишокот килограми, астрологијата може да ...

Повеќе »

Толкување на соновите: Животни

animals

Толкување на соновите: Животни Животните во соништата претставуваат физички карактеристики, примитивни желби и сексуално однесување кое зависи од животното кое го сонуваме. Тие често симболизираат диви и нецивилизирани аспекти од луѓето кои се скриени длабоко во нас. Сонот во кој ...

Повеќе »

Нумерологија: Што открива вашиот број на стан?

gfg

Нумерологија: Што открива вашиот број на стан? Се вели дека во изборот на стан нема случајност, потсвесно го избираме со причина. Нумерологијата на бројот на станот открива каква енергија ве служи во него. За да го добиете бројот, запишете го ...

Повеќе »

Хороскопот и слободното време

zodiac-signs-mystodonia

Хороскопот и слободното време Во слободно време, родените во знакот Бик мислат само на јадење во лежечка положба. Грицкање чипс, соленки, колачи и слични грицки, во комбинација со добра книга, или пак сладолед на тераса и во двор. Не го ...

Повеќе »

Астрогастрономија

food

Астрогастрономија Откријте какви обичаи во врска со исхраната има секој од хороскопските знаци. Овен: Јадете мали оброци но често, без разлика колку сте зафатени. Овните многу лесно се вознемируваат кога се гладни. Бик: Осигурајте се вашата вечера да биде задоволителна. ...

Повеќе »

Предвидете ја љубовта со јаболко

apple-mystodonia

Предвидете ја љубовта со јаболко БЕЗ РАЗЛИКА дали сте суеверни или не, сигурно ве интересира иднината, а особено љубовната.  Ви преставуваме неколку начини како со помош на јаболко можете да видете што ве очекува. За да ги дознаете иницијалите на ...

Повеќе »

Гатање на слезина

Гатање на слезина По слезината на закланиот вол народот гата каква ќе биде зимата. Ако слезината во предниот дел, оној кој што е поблиску до главата е  дебел, а на задниот дел танок, тогаш зимата од почеток па до  Божиќ ...

Повеќе »

Гатање на свеќа

gatanje-na-svekja-mystodonia

Гатање на свеќа Според  тоа како свеќата ќе се запали, како гори и како се гаси, некои гатаат за судбината на куќата и за домаќините. Свеќата за слава ја пали домаќинот и ако свеќата лесно и одма се запали, тоа ...

Повеќе »