НЛО Експертите окриваат – Постои база на вонземјани на Месечината

0
528

Теоретичарите на заговор веруваат дека имаат фотографски докази дека “хуманоидните вонземјани” изградиле “лунарна база” на Месечината.

Се разбира, тие навистина немаат слики на вонземјани или навистина на база, но тие го имаат следното најдобро нешто, заматени слики од карпи направени од сателит.

YouTuber – от и ловец на НЛО Streetcap1 тврди дека открил база со “М-облик” додека гледал фотографии направени од камерата на Лунарниот орбитер на НАСА, пишува The Daily Star.

Streetcap1 верува дека базата е доказ дека интелегентните вонземјани “постојат и напредуваат” на Месечината бидејќи “М-обликот” не може да постои ако некој не го изгради.

Г-дин Варинг, исто така, случајно претпоставува дека објектот е веројатно изграден   со вонземска технологија, која исто така може да биде и вселенско летало.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here